İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

DİŞETİ ESTETİĞİ (PEMBE ESTETİK) (GİNGİVEKTOMİ) (GİNGİVOPLASTİ)

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Dişetleri dişleri tamamlayan yapılar olup, estetik gülüşte çok önemli bir yere sahiptir. Dişetinin ideal olarak kadınlarda 2 mm erkeklerde ise 0 mm gözükmesi ve açık pembe renkli olması gerekmektedir. Ayrıca dişetleri her dişte benzer seviyelerde olmalıdır.

Mükemmel dişlere sahip olunsa da dişetlerinin düzensiz olması estetik bütünlüğü neredeyse tamamen bozmaktadır. Bu nedenle pembe estetik günümüzde çok önemli bir hal almıştır.
Diş eti estetiği operasyonları lazer ile yapıldığından genellikle acısız, kanamasız ve kısa süren operasyonlardır.
Dişeti dokusunun 3mm den fazla gözükmesi günümüzde en sık rastlanan dişeti estetiği problemidir. Özel bir ad olan “Gummy Smile” olarak adlandırılır.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

GUMMY SMİLE’IN (DİŞ ETİ GÜLÜMSEMESİ) OLUŞMASININ NEDENLERİ

Üst dudak kısa olması veya üst dudak kas yapısına bağlı olarak yukarıya doğru dudağın çok çekilmesi
Bazı ilaçlara ve dişeti hastalıklarına bağlı olarak dişetlerinin büyümesi
Dişlerin boyutlarının küçük ve uzunluğunun kısa olması
Üst çene kemiğinin aşağıda olması
Dişeti gülümsemesine sebep olan faktöre göre tedavi yöntemine karar verilmektedir.
Üst dudak kısalığında ise dudak dolgusu yine çok başarılı sonuçlar vermektedir.
Kısa yapıdaki dişlerin üzerini dişetleri çok örtüyorsa diş kuronların boyu uzatma işlemi yapılabilir. Ayrıca dişetleri iltihabı durumdan dolayı dişetlerini çok fazla örtüyorsa ilk olarak dişeti hastalığı tedavisi yapılmalıdır.
İskeletsel yapı nedeniyle üst çene kemiğinden kaynaklı bir durum var ise üst çene kemiğine cerrahi müdahale edilmesi gerekebilir.
Ön dişlerde dişeti seviyesi farkları olabilir, bu durumda ilgili dişlerde ortodontik tedavi sonrası dişeti düzenlenmesi yapılarak pembe estetik sağlanabilir.
Tüm pembe estetik işlemleri lokal anestezi altında yapılmakta ve işlem sonrası ağrı miktarı çok azdır. İşlemden sonra 6 ayda bir düzenli diş hekimi kontrolü çok önemlidir.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.