İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

İMPLANT TEDAVİSİ

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

İmplant tedavisinin başarısı tamamen doğru tekniğe bağlı olarak değişmektedir. Doğru materyal kullanılsa bile doğru açıda ve doğru lokasyona konulmayan implantların başarı şansı düşüktür. Bu nedenle doğru teşhis, doğru tedavi ve uzun ömürlü takip implantın başarısını etkilemektedir.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

İMPLANTIN BAŞARI ORANI NEDİR?

İmplant tedavisinin başarısı tamamen doğru tekniğe bağlı olarak değişmektedir. Doğru materyal kullanılsa bile doğru açıda ve doğru lokasyona konulmayan implantların başarı şansı düşüktür. Bu nedenle doğru teşhis, doğru tedavi ve uzun ömürlü takip implantın başarısını etkilemektedir.

İMPLANT TEDAVİSİ HER BİREYE YAPILABİLİR Mİ?

İdeal şartlar sağlandıktan sonra herkese implant tedavisi uygulanabilir.

ÇENE KEMİĞİNİN HER YERİNE İMPLANT TEDAVİSİ UYGULANABİLİR Mİ?

İmplant yerleştirilen kemik bölgesinin ideal kalınlık ve yükseklikte olması tedavinin başarısını etkileyen en önemli bir faktördür. Bunun sağlanabilmesi için sinüs lifting, açılı implant yerleştirme prosedürü(all-on-four) ve kemik yükseltme ve kalınlaştırma gibi ekstra operasyonlar ile neredeyse tüm kemik bölgelerine implant yerleştirilebilir.

VÜCUDUM İMPLANTI REDDEDEBİLİR Mİ?

İmplant materyalinin yapısı temel olarak titanyumdan oluşup kemikler ile %100 biyo-uyumludur. Kemik kırıklarında da onlarca yıllardan beri kullanılan bu tür materyallerin ortak özellikleri vücut tarafından yabancı cisim olarak kabul edilmemesi kolay adapte olmasıdır. Bu nedenle diş tedavisinde kullanılan implantların vücut tarafından kabul edilmememe ihtimali yoktur.

İMPLANT TEDAVİSİ SÜRESİ NEDİR?

İmplant tedavisinin süresi normal protezlere göre daha uzundur. Çünkü öncellikle kemik içerisine yerleştirilen implantların çevresinin kemik tarafından örülmesi için 6-12 hafta arasında beklenir. Ardından protez işlemine geçilerek implantların üzerine dişler 1-2 hafta içerisinden yapılmaktadır. Teknolojik gelişmeler sayesinde sert kemik yapısındaki bireylerde 2-4 hafta diş implantı tedavisi tamamlanabilse de bunun için hekim tarafından kemik ölçümü ve muayenesi yapılmalıdır.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.