İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

FLOR (FLORİD) UYGULAMASI

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Çocukluğun erken dönemlerinde ağız hijyenin sağlanması çok zordur. Aynı zamanda süt dişlerinin çürüğe karşı dayanıklılığı zayıftır. Bu nedenlerle oluşabilecek çürüklerin/diş kayıplarının oluşmaması ve tüm diş yapılarının güçlendirilmesi için flor uygulaması bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntemdir.

Flor vücutta bulunan bir element olup, diş yapısına katıldığında dişin mineral yapısını güçlendirir. Flor ile dişlerdeki hidroksiapatit ile birleşip dişlerin çürüğe karşı daha dirençli olmasını sağlamaktadır.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

FLOR UYGULAMASI ZARARLI MI?

Her ne kadar diş hekimliğinde profesyonel olmayan kişiler tarafından florun zararlı olduğu önyargısı oluşturulsa da diş hekimliğindeki flor uygulamalarının hiçbir zararı yoktur.

FLOR UYGULAMASI NASILDIR?

Özel kaşıklar veya vernikler yardımıyla flor uygulaması çok basit, acısız, kötü tadı olmadan ve çok kısa sürede yapılır.
Uygulamadan sonra 1-2 saat yemek yenmemeli, bu sayede etkisini tam olarak gösterebilirler.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.