İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

DİŞ VE DOKU DESTEKLİ HAREKETLİ PROTEZLER BÖLÜMLÜ (PARSİYEL) PROTEZLER

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Halk tarafından çıtçıtlı veya kancalı protezler olarak tarif edilebilen bu protezler köprü yapmak için çok uzun boşluğa sahip hastalarda, köprü yapmak için arkada dişi olmayan vakalarda, psikolojik, anatomik, hastalıksal ve ekonomik olarak implant yaptıramayan vakalarda tercih edilir.

Sistemlerinde kroşeler ile dişleri ve onun yanı sıra tüm protezi saran kıymetli metal alaşımlardan oluşan bir iskelet yapı mevcuttur. Bu iskelet yapının üzerine akrilik yapıdaki dişler ve yumuşak dokuların geldiği bir hareketli protez türüdür.
Metal bir iskelet ile boşluğun yanındaki dişlerin üzerine kroşelerle oturan, dişsiz alanlardan doku desteği alan, üzerine akrilik dişler yerleştirilerek dişsizliğin onarıldığı ekonomik bir protez çeşididir.

AVANTAJLARI NELERDİR?

-Ekonomiktir
– Hazırlanma süresi kısadır.
-Kroşelere denk gelen dişlerde herhangi bir kayıp olduğunda diş ilavesi ile tam protezler çevrilip uzun yıllar kullanılabilir.
– Tam protezlere kıyasla daha tutuculuğu yüksek ve kullanımı rahattır.

BAKIMI NASIL YAPILIR?

Hem ağızdaki dişlerin hem de protezin temizliği çok iyi yapılmalıdır. Protezlerin temizliği için özel solüsyonlar ve protez fırçası kullanılmalıdır. Proteze kesinlikle diş macunu sürülmemelidir. Çünkü diş macunun içindeki aşındırıcılar protezlere zarar vermektedir. Ağızdaki dişler ise en az 2 dk boyunca her öğünden sonra fırçalanmalıdır.
Gece uyurken protezler çıkarılmalıdır.
6 ayda bir diş hekimi kontrolüne gidilmelidir.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.