İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

FİSSÜR ÖRTÜCÜ

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Daimi 1. büyük azı dişlerin ağıza sürme yaşları yaklaşık olarak 6-7 yaşlarıdır. Bu yaşlardaki çocukların ağız hijyenleri çok zayıf olduklarından bu dişlerin korunması, süt dişlerine kıyasla çok daha önemlidir. 

1. büyük azı dişler anatomik olarak derin girintilere sahiptir. Bu girintilere ve deliklere mikroorganizmalar invaze olarak çok hızlı bir şekilde ilerleyerek dişin iç kısımlarında geri dönüşü olmayan hasarlara neden olur. Bunun yanı sıra girintili alanlar çok zor temizlenmektedir. Bu anatomik yapıda iyi bakım yapan çocuklarda bile bu dişlerde çürüklerin oluşmasına neden olur.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

Fissür örtücü uygulaması sayesinde mevcut girintili alanların üzerine çürük önleyici akışkan özel maddeler konularak dişler kolay temizlenebilir hale gelir. Hatta bu pürüzsüzlük sert besinlerin tüketiminde dişlerde bakteri plağın uzaklaşmasını sağlar. Ayrıca fissür örtücü yapısı anti bakteriyel olup çürük oluşumunu önler.
Doğumdan ölüme kadar ağızda kalacak 1. Büyük azı dişlerin bu uygulama ile korunması çok önemlidir. 1. Büyük azı dişlerin kaybı hem iskeletsel hem eklemsel hem de estetik olarak büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Ayrıca bu dişlerin çürümesi veya kaybı sonrasındaki maddi yükler fissür örtücü uygulamasına göre çok fazladır.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.