İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

SİNÜS LİFTİNG

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

inüs alt sınırının yukarı kaldırılması olarak da adlandırılabilen sinüs lifting işlemi üst çene kemiğindeki erimeye bağlı olarak oluşan kemik yüksekliğini geri kazandırmak için yapılır. Sinüs alt sınırı kemik tozları eklenerek bu operasyon ile yukarı kaldırılır. Bu işlemin ardından implant yerleştirilir. 

Sinüs lifting işleminin açık ve kapalı olmak üzere 2 farklı yöntemi mevcuttur. Açık sinüs lifting işlemi 5mm den daha az kemiği bulunan bireylerde yapılmaktadır. Bu nedenle kemik eksikliği daha fazla yapılan olan hastalarda bu teknik tercih edilir. İşleme ilgili bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulması ile başlanır. Dişeti bölgesinden küçük bir boşluk açılarak ilgili bölgeye ihtiyaç olduğu kadar kemik tozu eklenir. Çok fazla kemik tozu eklenen vakalarda iyileşme periyodundan sonra (yaklaşık 3 ay) ikinci bir operasyonla implant yerleştirilir. Ancak uygun görülen diğer vakalarda kemik tozu konulduktan hemen sonra implant yerleştirilebilir.

Sinüs tabanın ile ağız tabanı arasında 5-7 mm arası kemik bulunana bireylerde kapalı sinüs lifting operasyonu yapılır. Bu operasyonda sinüs altındaki yapı kemik ile birlikte özel aletlerle yukarı doğru itilir. Operasyondan hemen sonra implantlar yerleştirilebilir.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.