İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

FİBER POST UYGULAMASI

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Kök yapısı sağlam ancak kuronunda ciddi manada madde kaybı olan dişlerde tercih edilen bir uygulamadır. Amaç kök yapısından destek alınarak üst yapıdaki tutuculuğu artırmaktır. Bu uygulamada öncelikle köke kanal tedavisi uygulanır, ardından kök kanalı içerisi fiber post konulur. Bu sayede üst yapı restorasyonu kök içine uzanmış ve özellikle yan kuvvetlere karşı çok dayanıklı hale gelmiş olur. Diş duvarının çok az kaldığı vakalarda da sadece dolgu yerine ya da sadece kaplama yerine fiber post + kaplama yapılması gerekmektedir.

Eskiden döküm veya metal post yapıları bu işlem için kullanılmış olsa da günümüzde birçok avantajı nedeniyle fiber post kullanılmaktadır.

FİBER POST AVANTAJLARI

Döküm postlarına göre ölçü alınması gerekmemektedir, direk uygulanabilir sistemlerdir.
Fiber post beyaz veya şeffaf renkli olduğundan metal postlar gibi renk yansıması olmaz
Metal postlara göre fiber postların kuvvetleri direk iletmek yerine esnek yapısından dolayı diş içerisinde gerilim oluşturup dişi kırmaz.
Ağız hijyenine dikkat edilir, 6 ayda bir hekim kontrolüne gidilir ve dişe gelen çiğneme kuvvetleri minimalize edilirse fiber postlar uzun yıllar kullanılabilmektedir.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.