İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

AMPUTASYON

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Süt dişlerin anatomik yapısı daimi dişlere kıyasla daha kısa kökler ve daha geniş bir sinir (pulpa) odasından oluşmaktadır. Bu nedenle süt dişlerindeki çürükler hızla pulpa odasına ulaşır. Pulpa odasının temizlenmesi dışında yapılan tüm tedaviler çocuğun ağrısını dindirmemektedir.

Diş çekimi ise süt dişinin altından gelecek olan dişin alanın kapanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle amputasyon yöntemi süt dişlerin tedavisinde çok sık kullanılan ve çok önemli bir yöntemdir.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

UYGULAMASI

İlgili diş lokal anestezi ile uyuşturulur. Ardından çürük takip edilip pulpa odasına ulaşılıp temizlenir. Pulpa odasına doku dostu özel ilaç konularak üzerine daimi dolgu yapılır. Başka diğer yöntemde ise başka özel ilaç konulara 7-10 gün beklendikten sonra diğer seansta daimi dolgu yapılmaktadır.

AVANTAJLARI

Ağrı işlem sonrası sıfıra iner.
Çocuğun beslenmesi eski düzenine döner.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.