İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

ESTETİK BONDİNG (ESTETİK DOLGU) (KOMPOZİT REZİN)

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Ön dişlerde daha sıklıkla uygulanan bu yöntemde dişler arasında boşlukları, diş üzerindeki kırıkları, diş şekil bozuklukları, diş rengi değişiklikleri ve diş çapraşıklığı minimal müdahale ile düzeltilir. Dişlere hiçbir zarar vermeden yapılan tek seans da bitirilen çok hızlı bir uygulamadır. Aynı zamanda diğer uygulamalara göre daha ekonomiktir. Uygulaması ise özel dolgu materyali olan kompozit rezin ile ilgili bölgelerin düzenlenmesidir.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

ESTETİK BONDİNG UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

• Diğer uygulamalar gibi aşaması olmadan tek seansta bitirilmesi
• Dişin üzerinden hiçbir aşındırma yapılmamasıdır.
• Herhangi bir problemde tamiri ve tekrarı mümkündür.
• Her yaşta yapılabilir.
• Diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatlı olmasıdır.

ESTETİK BONDİNG (KOMPOZİT REZİN) NASIL UYGULANIR?

Öncelikle yapılacak dişlerdeki herhangi bakteri plağı, diş taşı ve lekeler temizlenir. Gerekli olursa diş yüzeyinde aşındırma yapmadan tutuculuğu artırmak adına özel aletlerle pürüzlendirme yapılır. Bu şekilde dişler estetik kompozit uygulamasına hazır haline gelmiş olur. Ardından hastaya ve mevcut dişe en yakın renklerle çalışarak kompozit rezin materyalleri uygulanır. Gerekli cila ve düzenleme işlemlerinin ardından işlem tamamlanır.

ESTETİK BONDİNG SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Kompozit materyali porselen ve laminate kaplamalara kıyasla daha dayanıksızdır. Sert yiyeceklerin tüketiminde kırılabilir veya çatlayabilir. Bu nedenle ön bölgelerde yemek yerken ısırma ve koparma işleminden kaçınılmalıdır.
Yapısal olarak kompozit materyali renklenen bir yapıya sahiptir. Renklendirici yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bu nedenlerle belirli dönemlerle bu yapıların belirli bir dönemden sonra yenilenmesi gerekmektedir.
Ağız hijyenine dikkat edilmesi ve düzenli diş hekimine gidilmesi ise bu yapıların ömrünü uzatmaktadır.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.