İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Dişlerin düzenli olarak fırçalanmadığı durumlarda dişeti hastalığı ile karşılaşabilmektedir. Başlangıç aşamasında fırçalama ile diş üzeri ve dişeti altında biriken bakteri plakları (bakteri kümeleşmesi) uzaklaştırılıp kırmızı haldeki dişeti kendini toparlayabilmektedir. Ancak bakteri plağının sertleşip diş taşı (tartar) haline gelmektedir. İlerleyen diş taşı ve dişetindeki iltihap nedeniyle diş çevresini saran ve dişin sabit durmasını sağlayan kemiğin erimesi ve/veya dişeti çekilmesiyle karşılaşılabilir. Bu nedenle diş taşları özel aletler ile diş dokularını çizmeden temizlenmelidir. Aksi halde çizilen yüzeylerde daha çabuk diş taşları birikebilmektedir.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ YAPTIRMAK ZARARLI MI?

Her uygulamada ve tedavide olduğu gibi diş taşı temizliğinde de doğru işlem önemlidir. Eğer temizleme sırasında kullanılan aletler doğru kullanılmaz ise diş yüzeyi çizilebilir. Ya da doğru aletler yerine diş yüzeyine çizen yanlış aletler kullanılırsa diş yüzeyi çizilir. Çizilen diş yüzeyine daha hızlı ve kolay bakteri birikimi olup daha çabuk diş tası birikimi olmaktadır. Ancak düzgün alet ve doğru uygulama ile temizlenen diş yüzeyi daha pürüzsüz olmaktadır. Temizleme sonra pürüzsüz dişte diş taşı birikimi çok zor olmaktadır. Bu nedenle diş taşı temizliği yapılması çok yararlı olmakta dişeti çekilmesi ve kemik kaybını önlenerek dişin ömrü uzatılmaktadır.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.