İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

ONLEY-İNLEY RESTORASYONLAR

Ağız ve dişlerinizdeki her sorunu tespit etmek ve tedavi sağlamak için en modern tedavi yöntemlerini ve teknolojik araçları kullanıyoruz.

Çok işlem görmüş, çok büyük çürük alanına sahip ve travma geçirmiş dişlerde madde kaybı çok fazladır. Bu tip geniş madde kaybına uğramış dişlerde klasik kompozit dolgular dayanıklılık ve estetik açısından yeterli olmayabilir. Onley ve inley restorasyonlar ise bu tip vakalarda çok avantalıdır. Onley dış yüzeye kadar uzanan restorasyonlar iken inley dolgular sınırları iç yüzeyde olan restorasyonlardır.

İmplantlar mevcut dişlerin yerlerini birebir doldurdukları için günümüz diş hekimliğinin en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Çünkü mevcut çene kemiğinin içine konulduğunda kemik ile tamamen birleşerek çok dayanıklı bir yapı haline gelmektedir. Bu dayanıklı yapının üzerine yerleştirilen porselen veya zirkonuyum yapıdaki dişlerle tam bir diş yapısını oluşturmaktadır. Üzeri sararmış ve aşınmış, kök yüzeyi ise iltihaplanmış mevcut dişe göre fonksiyon ve estetik olarak daha iyi bir çözüm sunmaktadır.

NASIL YAPILIR?

Restorasyon yapılacak dişte var olan tüm dolgular, çürükler ve artık alanlar temizlenir. Ardından dijital veya konvansiyonel ölçü ile ilgili bölgenin yapısı laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda restorasyon ağız ile birebir olarak hazırlanır. Hazırlanan restorasyon ilgili alanda denenip kontrol edildikten sonra özel yapıştırıcılar ile hiçbir boşluk kalmadan özel materyallerle yapıştırılır.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın

Copyright © LirikMedia 2023 All Right Reserved.