İkon Diş – Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği

BAHÇEŞEHİR (+90) 544 694 64 40

HADIMKÖY (+90) 544 694 64 64

Diş yüzeyindeki çürüklerin ilerleyip dişlerin damar sinir paketi kısmına ulaşırsa tüm kök yapılarında inflamasyon oluşur.

Çok ilerlemiş dişeti rahatsızlığı olan bireylerde dişetinin altından kök ucuna ulaşırsa yine tersiyer olarak kök damar yapılarında inflamasyon ve ona bağlı şiddetli ağrı oluşur.

Kaza geçiren ve travmaya maruz kalan bireylerde de diş kök yapılarına bağlı damar sinir paketinde inflamasyon ve ağrı oluşur.

Bu durumların tümünün tedavisi etkilenen sinir damar paketinin temizlenerek kök kanal tedavisi yapılamasıdır. Kök kanal tedavisinin başarısı için güncel sistemlerin kullanılması çok önemlidir. Çünkü kanal içerisinin kök ucuna kadar ideal olarak temizlenmesi nerdeyse ancak bu sistemlerle yapılabilmektedir. Bunların başında gelen aletler endodontik döner alet sistemi ve apeks locater aletidir. Bunların yanı sıra en önemli faktör tecrübeli bir hekimin bu aletleri kullanıp teorik bilgisiyle birleştirmesidir.

Eski dönemlerde diş hekimliğinde kök kanal tedavisinde sadece el aletleri kullanılıp röntgen alınıyordu. Bu sebeple istenilen ideal kanal temizliği ve şekillendirilmesi yapılamamaktaydı. Endodonti alanındaki teknolojik gelişmeler sayesinde kök kanal tedavilerinin başarısını artıran, daha iyi bir şekilde kanal içerisinin yıkanmasını sağlayan, kök ucuna rahatlıkla ulaşabilen ve daha kısa tedavi süresi sunan döner alet sistemleri ortaya çıkmıştır.

Bu avantajlarından dolayı kliniğimizde döner alet sistemleri bütün kök kanal tedavi türlerinde mütemadiyen kullanılmaktadır.

İkon Diş ile Bağlantıda Kalın